W dniach 8 i 9 października, od 3000 do 4000 młodych osób zgromadzi się w Strasburgu stacjonarnie i zdalnie, w celu wymiany poglądów i pomysłów oraz aktywnego uczestnictwa w dyskusjach na temat przyszłości Europy.
Komisja Europejska zaprasza państwa członkowskie i wszystkich innych interesariuszy do zgłaszania uwag w sprawie propozycji zmian ogólnego rozporządzenia w sprawie wyłączeń blokowych (GBER). Celem proponowanego przeglądu jest uwzględnienie zmian, które mogą zostać wprowadzone w toku obecnego przeglądu do różnych zbiorów wytycznych dotyczących pomocy państwa, oraz jeszcze większe ułatwienie wsparcia publicznego dla transformacji ekologicznej i cyfrowej w UE.
Przyjęte dzisiaj środki wsparcia dla sektora wina obejmują zwiększenie wsparcia na narzędzia zarządzania ryzykiem, takie jak ubezpieczenie zbiorów i fundusze wspólnego inwestowania, oraz przedłużenie do 15 października 2022 r. już funkcjonujących środków zwiększających elastyczność. W przypadku sektora owoców i warzyw wsparcie dla organizacji producentów – zwykle obliczane na podstawie wartości produkcji – zostanie uzupełnione tak, aby nie było niższe niż 85 % poziomu z ubiegłego roku.
Jako podmiot funkcjonujący w ekosystemie turystycznym możesz kwalifikować się do otrzymania dofinansowania! Sprawdź, które środki finansowe Unii Europejskiej dostępne są dla przedsiębiorstw turystycznych – zapoznaj się z nowym przewodnikiem Komisji Europejskiej!
Z okazji Światowego Dnia Nauczyciela Komisja uruchamia nowe narzędzie internetowe dla nauczycieli, które ma im ułatwić refleksję nad wykorzystywaniem technologii cyfrowych w pracy pedagogicznej. Narzędzie o nazwie „SELFIEforTEACHERS" może pomóc im w ocenie – na podstawie serii pytań – ich poziomu kompetencji cyfrowych i określeniu obszarów, w których potrzebują oni dalszego szkolenia i wsparcia.
W dniach 8 i 9 października od 3 do 4 tys. młodych ludzi zbierze się w Strasburgu i online, aby wymienić się pomysłami i rozmawiać na temat przyszłości Europy.