Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych wykładach eksperckich z cyklu “Zaprojektuj działanie!”, organizowanych przez polski Punkt Kontaktowy programu “Europa dla obywateli”.
Cykl powstał z myślą o odbiorcach programu “Europa dla obywateli” i ma na celu wzmocnienie kompetencji i wzbogacenie wiedzy w zakresie realizacji projektów.
Spotkania odbywają się w formie webinariów. Udział w wydarzeniach jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz rejestracyjny.
-
Najbliższe webinarium “Społeczeństwo obywatelskie w sieci – wyzwania e-demokracji” odbędzie się we wtorek, 24 listopada 2020 r. w godz. 11.00-12.30. Czy technologia ułatwia udział w życiu społecznym? Jak za pomocą narzędzi cyfrowych dotrzeć i zaangażować w działania lokalne społeczności? A także jakie możliwości daje nam e-demokracja i e-partycypacja? Zagadnienia te przybliży Alek Tarkowski podczas wykładu eksperckiego “Społeczeństwo obywatelskie w sieci – wyzwania e-demokracji”. W ramach spotkania odbędzie się również prezentacja projektu “Supporting democratic Union and Active Citizenship in the Digital Era” (Digital Democracy Network), współfinansowanego przez Program “Europa dla obywateli” w działaniu 2.2 Sieci miast. Celem projektu jest wsparcie lokalnych i regionalnych jednostek samorządowych, NGO oraz obywateli Unii w rozwijaniu kompetencji cyfrowych w kontekście aktywnego obywatelstwa. O działaniach opowie koordynatorka projektu Małgorzata Wochowska. Szczegóły wydarzenia wraz z formularzem rejestracyjnym dostępne są pod linkiem.
-
Kolejne spotkanie “Współpraca międzysektorowa organizacji pozarządowych z samorządami” odbędzie się w czwartek, 26 listopada 2020 r. w godz. 11.00-12.30. Dobrze funkcjonująca współpraca trzeciego sektora z samorządami jest kluczowa w diagnozowaniu lokalnych potrzeb oraz tworzeniu warunków do społecznej i obywatelskiej aktywności. Podczas wykładu eksperckiego Marty Gumkowskiej „Współpraca organizacji pozarządowych z samorządami” przyjrzymy się formom i zasadom współdziałania obydwu sektorów oraz dowiemy się jak proces ten kształtował się na przestrzeni lat. Analiza dotychczasowych doświadczeń może stanowić inspirację do rozwijania silnych relacji i prowadzenia wspólnych, skutecznych działań. Szczegóły wydarzenia wraz z formularzem rejestracyjnym dostępne są pod linkiem.
Serdecznie zapraszamy!
Wydarzenia realizowane są przy wsparciu Komisji Europejskiej oraz Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.
|